שרת VPS

No Comments

מה זה VPS?

בכדי לעלות אתר לרשת האינטרנט יש לעלות קבצים לשרת. VPS ((Virtual Private Server הוא שרת וירטואלי פרטי.

השרת נקרא שרת וירטואלי, כיוון שהשרת הפיזי לא נמצא ברשותכם. רק חלק משטח האחסון של אותו השרת שייך לכם בבלעדיות. כלומר, ישנו שרת פיזי הנמצא בחוות שרתים כלשהי ברחבי העולם, ואתם הבעלים הבלעדיים של חלק ממנו.

מרבית בעלי האתרים, בתחילת דרכם, מאחסנים את אתריהם באמצעות אחסון על שרת משותף. כאשר כמות המשתמשים באתריהם גדלה, האתרים נזקקים ליותר משאבים ופונקציות. כתוצאה מכך, בעלי האתרים נדרשים למשאבי מחשוב חזקים יותר ופונקציונליים יותר.

אחסון VPS כאבן מקפצה

שרת VPS מהווה אבן מקפצה בין אחסון אתר אינטרנט באמצעות אחסון על שרת משותף, לאחסון אתר אינטרנט באמצעות שרת פרטי.

נוכל להדגים את ההבדל בין אחסון על שרת משותף לאחסון על שרת פרטי באמצעות אנלוגיה פשוטה. אחסון אתר אינטרנט על שרת משותף הוא כמו מגורים בבניין קומות. הדירה מספקת לדייר קורת גג, בעלות זולה יותר ביחס למגורים בבית קרקע.

אולם, לאחסון אתר אינטרנט על שרת משותף ישנן מגרעות. ישנם אנשים אחרים מלבדך שמשתמשים במתקני הבניין – אתר האינטרנט שלך הוא אינו האתר היחידי שמאוחסן על אותו השרת. כתוצאה מכך עלולים להיות אתגרים באבטחת מידע ובביצועים.

האם אתה צריך אחסון VPS?

לאחסון אתרים בשרת משותף יש מגבלות בכמות המשאבים הניתנים לשימוש.

אחסוןVPS  מיועד לאתרי אינטרנט שזקוקים לכמות משאבים נוספת, החורגת מכמות המשאבים המותרת באחסון משותף. אם אתר האינטרנט שברשותך צפוי לעבור גידול משמעותי בכמות המשתמשים – אחסון VPS עשוי להיות הפתרון המתאים עבורך.

כמו כן, אם אתה מתכנן לעלות לרשת אתרים נוספים בעתיד הקרוב, אתה תזדקק ליותר משאבים.

יתרה מזאת, אם אתה זקוק ליותר פרטיות, ביצועים טובים יותר, שליטה מלאה על השרת, והוספה של פונקציות מותאמות אישית שאינן זמינות באחסון משותף, אחסון VPS הוא הפתרון המושלם בשבילך.

מהם היתרונות של אחסון VPS?

היתרון העיקרי של אחסון על שרתי VPS עלותו הנמוכה מרכישה של שרת פיזי. יתר על כן, האחסון עדיין מתבצע על שרת פרטי, השייך לך בבלעדיות, המדמה שיש ברשותך שרת פיזי אצלך בבית.

שרתי VPS מאפשרים לך להתמודד עם גדילה משמעותית ופתאומית בכמות המשתמשים באתרך. לדוגמא, אם יש ברשותך חנות וירטואלית, וכתוצאה מיום מבצעים בינלאומי (יום הרווק הסיני או Black Friday) נכנסו לחנות האינטרנטית שברשותך כמות גולשים חריגה מהרגיל – אתרך עלול לקרוס. אחסון VPS יוכל להתמודד עם עומס פתאומי בכמות התנועה לאתרך.

כמו כן, אתה השולט היחידי בשרת. כלומר, אם אתה מתכנן להתקין יישומים חדשים שדורשים אתחול והפעלה מחדש של השרת. תוכל לעשות זאת מבלי להשפיע על משתמשים אחרים.

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

More from our blog

See all posts
 

Leave a Comment